Podawanie leków

Leki w tabletkach wsuwamy głęboko na środek języka i zamykamy pysk czekając, aż pies przełknie ślinę. Leki płynne wlewamy pomału do „torebki”, którą tworzy otwór między wewnętrzną stroną policzka, a dziąsłami. W tym celu odciągamy prawym palcem wskazującym lewej ręki policzek od wewnątrz, wlewając łyżeczką albo strzykawką odpowiednią ilość płynu.

Sklep Accurate posiada w swojej ofercie pełną gamę materiałów BTL.

Całkiem małym szczeniakom podajemy leki płynne zakraplaczem do oczu, a mieszankę wapniowo-fosforową mieszamy z odrobiną masła lub mięsa, aby nie psuć smaku całej karmy.

SZCZENIĘ W DOMU

Na tydzień przed końcem kwarantanny po szczepieniu nakładamy psu obróżkę i rozpoczynamy w mieszkaniu naukę chodzenia na smyczy. Szelek nie wolno używać, bowiem powodują wykrzywienie przednich kończyn oraz odstawanie łokci i deformują klatkę piersiową. Obróżka nie może być stale noszona na szyi, gdyż wyciera i niszczy włos, a jest przeznaczona wyłącznie na spacer. Powinna być zrobiona z miękkiej skórki, wąska, bądź też w formie łańcuszka. Wyprowadzamy psa na krótkiej smyczy, przyswajając mu hasło „noga”. Psa prowadzimy za lewą nogą, trzymając smycz w prawej ręce, a lewą korygując smyczkę.

W dalszej kolejności pozwalamy psu biegać luzem i wzywamy do powrotu, nagradzając smakołykiem i pochwałą. Pies nie może być ukarany, gdy wróci zbyt późno do nogi, bowiem skojarzy sobie powrót do właściciela z nieprzyjemnym doznaniem i nabierze nieufności. W tym przypadku właściciel psa winien wykazać maksimum cierpliwości i opanowania. Ćwiczenia wychowawcze z psem trzeba powtarzać wielokrotnie, a jeśli idzie o spacer, to oczywiście na terenie oddalonym od ruchu kołowego, najlepiej w parku lub za miastem. Obroża przeciwpchelna jest przeznaczona dla dorosłych psów, ponieważ jest nasączona chemikaliami szkodliwymi dla zdrowia przy dłuższym jej noszeniu. Pies nie może jej lizać ani się nią bawić, powinna więc być przechowywana w miejscu dla psa niedostępnym. Szczeniętom, sukom w ciąży i karmiącym obroży tej nie należy nakładać.